🤝 #48 Networking’o renginiai: eiti ar ne?
Kaip teisingai dėlioti prioritetus. Šokių maras. 10 AI įrankių. Ir daug daugiau.
Skubi? Klausyk naujienlaiškio audio versijos 🎧
Labas!
GenZ jau turi daugiau nei 2000 prenumeratorių! Valio mums visiems :D
Labai smagu būna susitikt nematytus žmones kažkur gimtadieny, kurie sako “O, labas Antanai, seku GenZ naujienlaiškį, tavo straipsnis vienas padėjo darbą susirast!”.
Arba paskambinus telefonu įmonės vadovui išgirsti “Oo, Antanas? Mano kokybės standartai turiniui gan aukšti, o GenZ naujienlaiškis yra vienintelis, kurio tikrai laukiu. Kodėl dabar trijų savaičių pertrauka buvo?” :D
Arba tiesiog kokiam reive susitikti įkalusį vaikinuką, kuris pradeda plekšnot per petį ir pasakoti, koks geras tas naujienlaiškis. O po dviejų minučių jau pasakot gyvenimo skausmus. Amazing! :D
Ačiū, kad sekat, skaitot ir palaikot! O jei turi draugą/ę, kam būtų įdomu - nepamiršk pasidalinti 💛
P.s. Paleidau naują su AI sukurtą filmuką IG apie Barbenheimer stiliaus Atominę Apokalipsę, pažiūrėk ;)
🗞 Šiandienos naujienlaiškyje:
💃 1518 m. šokių maras
💡GenZ įdomybės
🤔 Kaip teisingai dėlioti prioritetus?
👨🚀 10 AI įrankių
🤓 Networking’o renginiai: eiti ar ne?
TIKRA
💃🕺 Reivas iki mirties – Viduramžių šokių maras
Šokių maras arba šokių epidemija prasidėjo 1518 m. liepą, kai moteris, vardu Frau Troffea, pradėjo įnirtingai šokti Strasbūro gatvėje. Troffea tęsė nuolatinį šokį visą savaitę. Netrukus prie šokių chaoso prisijungė dar trys dešimtys žmonių. Šokių maras taip įsisuko, jog šis viduramžių reivas pareikalavo 400 aukų! Šokėjai trypė tiek, kad pradėjo mirti nuo insultų ir širdies smūgių. Bent legenda taip sako ;)
Niekas nežinojo, kas sukėlė tokią reakciją, o tai reiškė, kad niekas nesuprato ir kaip ištaisyti šią padėtį. Rugsėjo pradžioje protrūkis ėmė slopti, o šokėjai buvo siunčiami į kalnų šventovę melstis už atleidimą.
Istoriniuose dokumentuose, įskaitant gydytojų užrašus, katedros pamokslus, vietos ir regiono kronikas ir net Strasbūro miesto tarybos išleistus užrašus, aiškiai nurodoma, kad aukos šoko; nežinoma, kodėl.
Šokiai truko taip ilgai, kad atkreipė ir valdžios dėmesį – taryba buvo priversta uždrausti viešus šokius. Spėjama, kad dalis žmonių pradėjo šokti dėl paslaptingos ligos, o kita dalis prisijungė bijodami, jog tai Švento Vito bausmė. Tad norėdami išsilaisvinti nuo nuodėmės tiesiog prisijungė prie šokių epidemijos.
Kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad tam tikru laikotarpiu nuo šokių maro per dieną mirdavo apie penkiolika žmonių, bet istorija vertinama prieštaringai.
Kai kas mano, kad šokį galėjo sukelti apsinuodijimas maistu, kurį sukėlė toksiški ir psichoaktyvūs cheminiai produktai, grybai augantys ant duonai kepti naudojamų grūdų (pvz., rugių).
Kiti teigia, kad tai galėjo būti išsivysčiusio psichogeninio judesių sutrikimo pavyzdys, pasitaikantis masinės isterijos arba masinės psichogeninės ligos atveju, kai daug asmenų staiga pradeda elgtis taip pat keistai. Tokį elgesį galėjo sukelti padidėjęs psichologinis stresas.
Tačiau šis įvykis paliko pėdsaką ir palietė šių dienų popkultūrą:
🎙 Šis įvykis įkvėpė „Florence and the Machine“ 2022 m. choro dainą „Choreomania". Tai buvo trečiasis albumo „Dance Fever“, kurio pavadinimas kilo iš šios dainos, kūrinys.
📚 2023 m. pasirodęs Kiran Millwood Hargrave romanas „Šokantis medis“ [„Dancing Tree“] yra išgalvota 1518 m. vasaros Strasbūre versija.
🎙 Kate Bush 1993 m. albume „The Red Shoes“šis įvykis taip pat minimas. Dainą įkvėpė to paties pavadinimo Michaelo Powello ir Emerico Pressburgerio filmas, kurį įkvėpė to paties pavadinimo Hanso Christiano Anderseno pasakos personažas.
📚 Knygų serijoje „A Collection of Utter Speculation“ išleista knyga pavadinimu „The Dancing Plague: A Collection of Utter Speculation“. Tai išgalvotas pasakojimas apie Strasbūre vykusius įvykius.
📅Šią dieną: 1909m. liepos 27 dieną buvo įvykdytas paskutinis testinis pirmo karinio orlaivio skrydis.
🎬Ką žiūrėti: AMERICAN ALCHEMY yra Jesse Michelso vedama internetinė laida, kurioje tyrinėjama mokslo ir technologijų riba. Šįkart dalinuosi pokalbiu apie tai, ar Jėzus vartojo psichodelinius grybus (22 min. video).
👨🚀AI: AI potencialas: kita produktyvumo riba, straipsnis ir tyrimas, kaip AI skverbiasi į gyvenimą ir verslą bei gali sutaupyti pinigus įvairiose srityse.
🔎Įdomybės: Kodėl atidėliojame darbus, kaip tai mus paveikia ir keli įdomūs pavyzdžiai iš praeities asmenybių atidėliojimų.
🎰 Z karta: „Snapchat“ įžvalgos apie tai, ko Z kartos vartotojai nori iš prekės ženklų.
🤔 Kaip teisingai dėlioti prioritetus
Nežinau, kaip Jums, bet gyvenime tikrai nutinka momentai, kai veikiame nieko arba veikiame viską. Apie ką aš čia? Apie pasirinkimus. Paskaičius Julian Shapiro mintis apie savo gyvenimo santykį su darbu, o konkrečiai apie jo pasirinkimą tarp startuolių kūrimo ir turinio kūrimo, kilo noras ir jums pristatyti modelį, kuri leis lengviau daryti pasirinkimus.
Julian susikūrė sistemą, kaip periodiškai išsivaduoti iš gyvenimo inercijos ir nusistatyti, ką turėtum daryti šiandien.
O sistemos sudarymas vyko paprasčių paprasčiausiai.
„Paėmiau rašiklį ant popieriaus ir išvardijau visas vertybes, kurios man rūpi įgyvendinant naują projektą.“
Julian nustatytos vertybės:
Žinios – ar dėl to įgaunu daugiau žinių ir įgūdžių?
Nuotykiai – ar gaunu naujų, įsimintinų patirčių?
Šlovė – ar susikuriu auditoriją, kurią vėliau galėsiu naudoti?
Galia (power) – ar gaunu išteklių ir ryšių?
Pinigai – ar padidinu savo finansinį turtą?
Talentų panaudojimas – ar panaudoju savo įgūdžius ir kūrybiškumą?
Žmogiškasis ryšys – ar užmezgu ryšį su kitais?
„Prireikė 15 minučių, kad suprasčiau, jog man rūpi būtent šie dalykai . Beprotiška tai, kad šį pratimą atlikau tik būdamas 27 metų. Per 27 metus niekada neskyriau 15 minučių, kad sąmoningiau siekčiau... paties gyvenimo.“
Plačiau, kaip įgyvendinti ir kaip veikia ši sistema gali rasti čia.
Pirmiausia išskirtas vertybes reikia suskirstyti pagal tai, kas tau šiandien labiausiai rūpi. Imant Julian pavyzdį, iš savo išskirtų vertybių, prie tų, kurias tenkina startuoliai ir rašymas, pažymėjo varneles.
Tai – asmeninių vertybių pratimas, kurias atveria akis. Paaiškėjo, kad rašymas Julian turi kur kas daugiau svarbiausių varnelių nei startuoliai.
Dialogas vykdant vertybių klasifikavimą gali būti intensyvus:
Julian vienas iš startuolių privalumų yra tas, kad jie gali uždirbti daug pinigų. Tačiau jo vertybių reitinge daug pinigų uždirbti yra žemoje vietoje. Anksčiau ši vertybė buvo daug aukščiau, bet šis pratimas skirtas būti atviru savo dabartiniam AŠ. Mums tenka priimti mūsų interesų prioritetų keitimą.
„Kokius sprendimus gali priimti šiandien, kad kuo mažiau gailėtumeisi, kai būnant 80-ies žvelgsi į savo gyvenimą? Kai sumažinsi būsimą apgailestavimą, galėsi ramiai miegoti, žinodamas, kad apgalvojai ir padarei viską ką galėjai.“
„Štai čia ir įvyko eureka momentas: Tą akimirką, kai supratau, kad labiau gailėsiuosi netapęs sėkmingu rašytoju, o ne sėkmingu startuolio įkūrėju, supratau savo kelią. Susitelkiau į tai, kad senatvę praleisčiau su minimaliu apgailestavimu.“
Turi gyvenime dvejonių? Laikas išsitraukti popieriaus lapą.
Kai atrandi, ką iš tiesų turėtum daryti – ir gali nuoširdžiai sau argumentuoti, kad tai tikrai ir turi daryti – iš tiesų nėra nieko labiau įgalinančio.
AI Įrankiai
🛠 AI įrankiai verti dėmesio:
📃 Nekton AI: automatizuok kasdienes užduotis naudojant AI
👀 Presentations AI: prezentacijų šablonai, kurie iš nieko padaro daugiau nei idėją
🎞 Opus Clip: ilgus vaizdo įrašus pakarpo į trumpus, viral klipus
📂 Stellar AI: padeda su prioritetais siekiant įmonės tikslų
🖼 Image to Meme: konvertuok bet kurį vaizdą į memą
🙋🏼♂️ Questflow: rask, kurk ir naudok AI agentus darbo eigos automatizavimui
🔎 theGist: darbo programos vienoje vietoje
🧑💻 AgentGPT: galvoja apie reikalingas atlikti užduotis, jas vykdo ir mokosi iš rezultatų
🪑 Design My Room: nufotografuok ir leisk dirbtiniam intelektui perplanuoti kambarį
🏝 Copilot2trip: suasmenintas AI varomas kelionių asistentas su žemėlapiais
🤓 Networking’o renginiai: eiti ar ne?
Dideli verslo tinklų networking’o renginiai yra tradiciniai, ir dažnai kyla klausimas, ar turėtum dalyvauti, o jei dalyvauji, tai kaip išnaudoti tokius renginius?
Teoriškai, jie yra vienas geriausių būdų plėsti verslą. Problema ta, kad tikriausiai nepasieksi rezultatų, kurių norėtum, nes viso to sėkmė tiesiogiai priklauso nuo tavo paties gebėjimo bendrauti su žmonėmis, ieškančiais lygiai tų pačių dalykų, kaip ir tu ar tavo verslas.
Tinklo kūrimą galima apibrėžti kaip bet kokią veiklą, kuri padidina tavo tinklo vertę. Geriausias būdas tai padaryti – beveik visiškai išvengti tradicinių tinklo renginių. Tačiau, kaip kitaip networkint?
Savo renginių organizavimas
Suorganizavus savo susitikimą gali visiškai kontroliuoti dalyvius, aplinką ir net rezultatą. Tai puikus būdas sukurti pridėtinę vertę esamiems klientams ir ryšiams, taip pat tai gera galimybė susitikti ir plėtoti santykius su būsimais klientais.
Žinoma, pagrindinis sunkumas atsiranda su pagrindiniu tikslu – pasirinkti veiklą, kuri patiks esamiems klientams. Jei tave ir tavo klientus sieja panašios aistros, pradėk nuo to. Gal tai bus pokeris, miuziklas ar sporto renginys. O gal vyno ar alaus degustacija.
Nepamiršk kviesdamas savo klientus ar strateginius partnerius nurodyti, kad jie gali pasikviesti savo svečią.
Ir prisimink, kad tavo renginys nėra skirtas atlikti pardavimą. Renginys yra apie esamų ir galimai naujų ryšių kūrimą. Pamatysi, kad net ir nepristatant savo verslo ar įmonės, klientų atsivesti svečiai patys prieis ir užklaus apie tavo įmonę.
Dvigubas pasimatymas
Nepasimesk, nekalbu apie porų Double Dating’us 😅 Dvigubas networking’o pasimatymas – pakviesk esamą klientą, pažįstamą ar strateginį partnerį į parodą, koncertą ar degustacinę vakarienę. Tik paprašyk, kad pakviestasis pasiimtų ką nors, ką jis mano, kad tu turėtum susitikti. Ir tu, atsižvelgęs į savo kliento ar partnerio sritį ir poreikius, pakvieti ką nors jam naudingo sutikti.
Blogiausiu atveju pasimatymo metu pagilinsi esamus santykius. Geriausiu atveju tu ir tavo klientas ar strateginis partneris turėsit galimybę užmegzti ryšį su idealiu būsimu klientu, kurio kitu atveju tikriausiai nebūtumėt sutikę.
Atkurk ryšį su miegančiais kaklaraiščiais
Čia tikriausiai reikia pradėti nuo to, kas tie miegantys kaklaraiščiai? Žmonės, kurie patenka į šią kategoriją, yra: buvę klasiokai, buvę bendradarbiai arba bet kokie kontaktai iš ankstesnės karjeros, žmonės su kuriais pastaruoju metu nesusisiekėte.
Šie šiuo metu nekrutinami ryšiai gali būti vertingesni už tavo dabartinius ryšius. Nes tikėtina, kad dabartiniai kontaktai dirba arba pažįsta tuos pačius žmones, kaip ir tu. Tačiau šiek tiek primiršti ryšiai greičiausiai turės unikalių kontaktų ir žinių. Skirtingai nuo visiškai nepažįstamų žmonių, su šiais miegančiais kaklaraiščiais yra lengviau atgaivinti ryšį ir užmegzti prasmingą kontaktą, atsižvelgiant ir prisimenant jūsų susipažinimo istoriją.
Čia gali pasitelk
ti „LinkedIn“ ir rūšiuoti kontaktus nuo seniausio arba el. pašte stebėti išsiųstus laiškus. Viena žinutė ar el. laiškas su klausimu, kaip jiems sekasi, ir paminėjimu ko nors konkretaus, ką kadaise turėjote bendro. Gauti palankūs atsakymai gali būti konvertuojami į pasiūlymą pasikalbėti video ar gyvai. Taip ir atgims (linkiu, kad naudingas) ryšys.
Tai tik kelios idėjos, kaip imtis pačiam iniciatyvos mezgant kontaktus, o ne dalyvaujant ilguose, tradiciniuose ir masiniuose networkinguose ;)
MEME
Nori dirbtinio intelekto mokymų savo organizacijai? Atrašyk į šį email’ą ;)
Neįprastos muzikos paklausyti Dūdmaišių Dienos proga kviesdamas,
Antanas