Pandemijos metai iš kitos pusės

Kaip įveikus baimę tave pasitinka kibiras nuotykių su papildomais prieskoniais. Istorijų pilni 23-ti gyvenimo metai, rezultatai ir išmoktos pamokos.

Žiūrint į nežinomybę dažniausiai apima baimė.

Susidūrus su nepažįstama situacija ar sunkiu sprendimu, neįsivaizduoji, kas tavęs gali laukti toliau, dėl to atsiranda virpuliukas viduje, kuris sako:

“Geriau sustok. Ten neik”.

Bet už to virpuliuko visuomet pasislėpę dar ir du maži tylūs draugai: smalsumas bei aistra.
Smalsumas pažiūrėti, o kas gi gali būti už to, kas nepažinta.
Aistra - tai adrenaliną savotiškai kelianti baimė, slapta priverčianti pajausti, kad nežinomybė gali tavo rutinoje vėl pažadinti kutulį saulės rezginyje, kuris leidžia džiaugtis kiekviena diena.

Šiandien man sueina 23-eji. Lygiai prieš metus, smalsumas ir aistra nugalėjo baimę priimant sprendimus. Ir pavertė pandemijos metus didžiausiu nuotykiu, apie kurį tik svajodavau.

Žemaitiškai nusidažiusi pirmoji Covid banga ir gimusios idėjos

Praeitais metais, kai visus užklupusi pirmoji pandemijos banga privertė permąstyti mums įprastą kasdieninį gyvenimo ritmą, pabėgau gyventi į sodybą Plateliuose. Nusišypsojus laimei, nereikėjo leisti karantino uždarytam tarp keturių sienų, vietoje to turėjau galimybę pasitikti ateinantį pavasarį gamtoje, kur kažkada ją pasitikdavo mano seneliai ir proseneliai.

Taip darbinė vilnietiška kasdienybė buvo pakeista ir papildyta pečiaus kūrimo malonumais, pasivaikščiojimais Žemaitijos nacionaliniame parke, pasivažinėjimais dviračiu, šaudymu orinukais į išgertas skarbonkes, stalo žaidimais ir kasdieniu vaizdu į nuostabų ežerą.

Pačiam atsidūrus netoli žemaitiškos Zen versijos ir matant, kad aplinkinius draugus vis labiau apima nežinomomybės jausmas, su keliais bičiuliais pradėjome Coropportunity iniciatyvą. Ja siekėme pažvelgti į pandemiją ne tik iš baimės pusės, bet taip pat pamatyti iš jos kylančių galimybes, dėl to pasiskolinome W. Churchill žinute ir tarėme:

,,Don’t waste a good crisis”.

Su Coropportunity pasinaudojame užsienio bendruomenių pavyzdžiu ir sukūrėme darbų lentą darbo pandemijos metu netekusiems žmonėms. Iniciatyva buvo greitai priimta Lietuvos įmonių ir vos per 2 savaites daugiau nei 40 įmonių pateikė 500+ darbo pasiūlymų, kurie pasiekė 25 000+ Lietuvos talentų.

Vėliau Corroportunity išaugo ir radusi tinkamą monetizacijos modelį tapo įmone Aplico.

Baltijos burbulas ir vasaros džiaugsmai

Greitai prabėgo karantino savaitės, temperatūra lauke pradėjo kilti ir virusas, išsigandęs užrakintų durų, kuriam laikui pasitraukė iš mūsų gyvenimų ir gegužę prasidėjo lietuviška vasara.

Buvo gan akivaizdu, kad daug kelionių vasarą nenusimato nei man, nei draugams, tad tai tapo puikia proga pagaliau turėti

DRAUGŲ VASARĄ

Tad nusipirkus draugamobilį Alberto prasidėjo vasariniai nuotykiai važinėjant autobusiuku Lietuvos ir Latvijos pakrantėmis.

Dainos, muzika, šokiai, laužai, ežerai, tinklinis, nuotykiai ir visa kita susikombinavo į bendrą pajautimą, kokią nuostabią bendruomenę ir palaikymą turiu aplink save. Ir koks dėkingas už tai esu.

Čia tas, kurio laiku prekiauti galima

Kelionių ir darbo nuo multivano staliuko ritme tapau pirmuoju žmogumi Baltijos šalyse, kurio laiku galima prekiauti rinkoje. Ta bendruomenė, kuri stovėjo kartu su manimi, dar kartą pasakė:

,,Tikim tavim ir palaikom.”

Mano misija buvo atnešti Human IPO idėją į Lietuvą ir įgalinti čia esančius talentus suteikiant jiems galimybę surinkti reikiamą kapitalą savo idėjoms ar išsilavinimui bei gauti taip reikalingą palaikymą bei fanų bazę.

Mano pačio laikas buvo išparduotas per 20 minučių ir per porą dienų kaina pakilo daugiau nei 600%.
Vėliau laiką pasileido Dovilė, Arnoldas, Marius, Jurgis bei kiti ir taip žingsnis po žingsnio Lietuva tapo pirmaujanti platformoje pagal žmonių IPO skaičių. O mano investicijų dalis sėkmingai pradėjo keliauti investuojant į kitus žmones ir šiai dienai portfelio vertė jau netoli 2k.

Idėją pavyko tikrai neblogai išplėtoti, nemažai buvo duota tiek interviu, tiek paskaitose pasakota (įsimintiniausia buvo London Middlesex universitete), pasirodyta ir podcastuose, o topu tapo kalba Login 2020.

Human IPO vadovai pradėjo į Lietuvą žiūrėti kaip į savo tikslinę rinką idėjų išbandymui, dėl to bendradarbiaujant su ISM universitetu buvo paleistas ir pirmasis pasaulyje Human Capital Akseleratorius.

Kitoks požiūris į žmogaus laiko vertę ir naujas jo vertinimas kaip vienos potencialiausių ir sparčiausiai augančių turto formų pasiėmė gan didelę dalį mano dėmesio, tad ir toliau nešu tą žinutę į bendruomenę jungiantis vis stipresniems tiek patyrusiems, tiek jauniems profesionalams.

Pabėgimas į Atlantą

Praėjusi nuostabi ir nuotykių pilna vasara nusinešė ir ramybės bei saugumo jausmą. Sparčiai pradėję augti naujų atvejų skaičiai ir naujų karantino ribojimų artėjimas privertė pagalvoti, o kur dabar?

Visuomet norėjau Digital Nomad gyvenimo būdo. Kai dirbi keliaudamas, iš bet kurios vietos pasaulyje ir nesi pririštas prie tam tikros lokacijos. Anksčiau turėjau kelis lengvus prisilietimus prie tokio kasdienybės stiliaus, bet niekuomet tai netapo ilgesniu laikotarpiu.

Suvokus, kad dabartinės sąlygos atveria galimybę atsidurti beveik bet kur, nieko nelaukus per porą dienų su drauge susipakavome lagaminus ir, kaip jau minėjau vienam poste:

“Išvažiavom iš baimės kalatuojančiais užpakaliais dėl nežinios”

į salyną vidury Atlanto vandenyno - Azorus.

Ir taip karantinas buvo iškeistas į žygius po kalnus su kvapą atimančiais vaizdais.

Maudynėmis žiemą vandenyne ir pliuškenimaisis lediniuose kriokliuose

Sekmadieninius atsipalaidavimus natūraliose karštosiose versmėse su 40+ laipsnių, pasiplaukiojimuss su delfinais

ir nuotykius su naujai susibūrusia fantastiška draugų kompanija.

Per daug neišsiplėsiu, daugumą nuotraukų ir istorijų galima rasti mano IG, bet galiu pasakyti - šis sprendimas pasitesino 120% ir visa žiema išsitęsė iki ilgos, produktyvios, gražios ir labai malonios euforijos, kurią pajusti turėtų kiekvienas.

Salos darbai

Toli gražu laikas saloje nebuvo vien palmės, avokadai ir poilsis. Būnant ten buvo padaryta daug darbų.

Trys vizualiai matomi buvo šie:

  1. Paleista geriausių tech kompanijų darbo pasiūlymų vienoje vietoje platforma - StartupCV.lt

  2. Pabaigtas universitetas

  3. Pasileistas GenZ veikalas, kurį dabar ir skaitai 🤓

Pakelti sparnus iš vieno rojaus į kitą rojų

Nors Azorai privertė iš naujo juos įsimylėti, bet nusprendę, kad ramiam pensininkų malonumų kupinam gyvenimui esame dar šiek tiek per jauni, susikrovėm lagaminus ir prieš kelias savaites atskridom į Tenerifę.

Pabudę po saldaus žiemos miego, įšokom į maudymosi šortus ir apsigyvenom paplūdimiuose su kepinančia saule, atvirais barais, nauja labai smagia draugų kompanija ir iš lėto keičiantis odos spalvai dabar leidžiame savo dienas juokdamiesi, žaisdami ir nedrąsiai žvelgdami už kampo, kas gi laukia toliau.

Truputį daugiau

Be viso to, per metus buvo nuveikta ir kitų reikalų, apie kuriuos neišsiplėsiu, bet čia keli jų:

  • Su Montonio suraisinom 500k, pasileidom mokėjimų inicijavimo sprendimą, pridėjom šimtus naujų klientų ir pasiekmė daug svarbių milestones.

  • Kalbėjau dešimtyse paskaitų, live’ų ir kitų formų viešų pasireiškimų.

  • Su folko draugais, užtraukę žemaitiškas dainuškas skardžias balsais, tapom respublikinio jaunimo liaudies kūrybos konkurso laureatais.

  • Nusipirkau savo pirmą butą Miško Uoste, kurį mano sugrįžimui ruošia geriausia architektūros studija Šilta Šiaurė.

  • Pradėjau mokytis surfint.

ir t.t.

Nuotykiai X Rezultatai

Dažnai balansuojame ant ribos. Turime daugiau ir malonesnio laisvo laiko - nukenčia rezultatai. Daugiau dirbame - pamirštame pasiilsėti ir perdegame.
Bet kartais, atradus tobulą tašką, ima ir susidėlioja gyvenime viskas.

Ir tuomet darbo eigoje labai gerai įsikomponuoja laisvalaikis, taip leidžiant pasiekti geriausius rezultatus neperdegant ir sugebant darbadienius vistiek nušvitinti įsimintinais kasdieniais dalykais.

Pasiimtos pamokos

Žiūrint į nežinomybę dažniausiai apima baimė.

Bet po šių metų, tos baimės žiūrint į nežinomybę bus mažiau. Kadangi ta nežinomybė su savimi atsineša ir dovanoja labai daug. Reikia tik tas dovanas priimti.

Mano pagrindiniai išsinešimai iš šių metų, kurie vienaip ar kitaip paveikė visus, būtų šie:

  1. Kiekvienas mažas, baisus ar nepatogus sprendimas, kurį priimame šiandien, rytoj leis kitus panašius sprendimus priimti lengviau.

  2. Bendruomenės galia yra milžiniška. “Jeigu nori eiti greitai - eik vienas. Jei nori eiti toli - eik kartu.”

Už visus šių metų rezultatus dėkingas turiu būti bendruomenėms ir jų žmonėms, kurie visada yra šalia. Jei skaitai šį ilga postą, Tu esi vienas iš jų, dėl to noriu pasakyti didelį Ačiū, nes be tavęs viskas būtų kur kas sunkiau ♥️

Žvelgiam toliau ir stebim, kas laukia ateinančiais metais 🌎