#64🤸Kaip apversti gyvenimą aukštyn kojom per 30 dienų?
700 mln. vertas kietasis diskas. Vertikalūs dirbtinio intelekto agentai. Kodėl mažėja ledų paklausa? Paprastesnė duomenų analizė. Ir dar daugiau.
🗞️Šiandien skaityk:
🚀Diskas, dėl kurio verta raustis sąvartyne
🔎Ar šimpanzių komunikacija gali padėti formuoti dirbtinio intelekto ateitį?
💭Žmonės nebenori valgyti ledų?
📽️Kaip iškart analizuoti 1000 tinklapių?
🧠Kaip apversti gyvenimą aukštyn kojom per 30 d.?
Labas!
Jau kurį laiką kaupiausi jums pranešti ir manau, atėjo laikas – palieku AI sritį. Supratau, kad muzika man yra kur kas svarbiau, todėl nuo kito mėnesio pradžios kreipkitės dėl privačių akordeono pamokų 🥳
Juokauju! Su melagių diena ;)
Pažadu, visa kita naujienlaiškyje – tik faktai. Smagaus skaitymo! 😊
„Norint pasiekti tikslą, pirmiausia reikia pradėti.“
― Mark Twain
TIKRA
🚀Diskas, dėl kurio verta raustis sąvartyne
Jei žinotum, kad kažkur po 25 tūkstančiais kubinių metrų šiukšlių guli kietasis diskas su 700 milijonų dolerių vertės bitkoinais, ar ieškotum? Greičiausiai – pasvajotum ir praeitų. Bet tik ne James’ui Howells’ui!
Šis vyrukas, kuris 2009-aisiais dirbo eiliniu IT specialistu, „prisikasė“ 7 500 bitkoinų. Tais laikais tai buvo vos keli centai, todėl vėliau jis tiesiog išmetė kietąjį diską, kuriame juos laikė. Et, tokia klaida kainavo milijonus.
Kai pirmą kartą, 2013-aisiais, susisgribo, tada diskas jau buvo vertas 7 mln. dolerių. Po to prasidėjo jo dešimtmetį trunkantys kryžiaus žygiai. Jis prašė miesto leidimo kasti sąvartyną, bet miestas neleido. Tada siūlė ketvirtį lobio – vis tiek neleido. Galiausiai, žadėjo robotus, kurie kastų, trejų metų paieškos planą, 11 mln. dolerių investiciją, net kriptovaliutų fermą sąvartyne – bet kaip negavo leidimo raustis, taip negavo.
Kai gražiai susitarti nepaėjo, kreipėsi į teismą, bet teismas vis tiek sakė – „neišeis, seniuk“.
Dabar Howells’as turi naują planą – nusipirkti visą sąvartyną. Kadangi miestas ruošiasi jį uždaryti, Howells’as taikosi jį perimti. Ar miesto taryba tai leis – neaišku, o net jei diską pavyktų rasti, kažin, ar jis dar veikia.
Kad ir kaip ten baigsis, galim sutikt, kad Howells’as turi fanatišką atsidavimą, o tuo pačiu galim pasimokyt iš jo ir NEIŠMESTI kietųjų diskų lengva ranka.
💡GenZ įdomybės💡
📅 Šią dieną: 2004 m. balandžio 1 d. buvo paleistas Gmail.
🔎 Ką žiūrėti: Ar šimpanzių komunikacija gali padėti formuoti dirbtinio intelekto ateitį? Primatologas žvelgia į tai, kaip vystėsi mūsų intelektas ir skatina nuspręsti, ar norime būti aktyviais intelekto veikėjais, ar pasyviai naudotis ateities technologijomis?
🤖 AI: Vertikalūs dirbtinio intelekto agentai gali būti 10 kartų didesni už SaaS. Apie tai, kas yra vertikalūs DI agentai, kokį poveikį jie turės esamiems SaaS verslams ir kt.
📰 Naujienos: WikiTok – nesibaigiantis Wikipedia srautas. Geras būdas atrasti įdomią informaciją ir mokytis naujų dalykų. Įdomu, kad WikiTok nefiltruoja straipsnių pagal vartotojo interesus, todėl algoritmas visad stebina.
⭐ Random: Dalaso startuolis nori prikelti gyvenimui vilnonį mamutą, todėl pradžiai sukūrė vilnonę pelę. Tai padarė į peles implantavę genetiškai modifikuotus embrionus. Rezultatas – pūkuotos pelės su tankiais, auksinės-rusvos spalvos plaukais ir riebia oda.
ŽVILGSNIS
💭Žmonės nebenori valgyti ledų?
Unilever 8,7 mlrd. dolerių vertės ledų verslas, kuriam priklauso Ben & Jerry’s, Magnum ir Wall’s ledai, susiduria su rimtais iššūkiais. Po beveik šimto metų šaldiklių dominavimo bendrovė ruošiasi išskirti šią veiklą į atskirą įmonę. Kodėl? Nes žmonės nebenori ledų taip, kaip anksčiau.
Nuo 1975 m. vieno žmogaus suvartojamų ledų kiekis JAV sumažėjo 28%. Sveikesnė mityba, jogurtai ir visokie lieknėjimo papildai pakeitė žmonių įpročius. Prognozuojama, kad iki 2035 m. ledų vartojimas gali kristi dar per 5,3% – daugiau nei bet kurios kitos maisto kategorijos.
Nors ledai sudaro apie 14% Unilever pajamų, pelno atžvilgiu vis tiek velkasi uodegoje. Kai pardavimai smarkiai priklauso nuo oro, pagrindinė pelno dalis sukrenta per 5 mėnesius metuose.
Tuo tarpu Nestlé dukterinė įmonė Froneri smarkiai vejasi Unilever ir per penkerius metus padvigubino pajamas bei generuoja daugiau nei 2/3 Unilever ledų apyvartos.
Nepaisant visko, Unilever dar mato šansą išsisukti. Jie galvoja įvairius marketinginius sprendimus, pavyzdžiui, parduoti mini-ledų porcijas. Sako, žmonės mieliau valgytų mažai, bet kaloringai nei didesnę sveikų ledų porciją. Be to, nauji produktai, tokie kaip „Magnum Bon Bons“, verčia tikėtis, kad net liekną kūną besivaikantys vartotojai neatsispirs vienam kąsneliui.
Tai, ledai gal ir tirpsta, bet verslas dar nenurašytas – matyt reikia tik pakeisti apipavidalinimą ir požiūrį.
AI ĮRANKIAI
📽️Kaip iškart analizuoti 1000 tinklapių?
DI startuolis Exa pristatė Websets – pažangų paieškos įrankį, galintį apdoroti virš 1000 tinklalapių vienu metu ir pateikti rezultatus aiškiose lentelėse. Tai išsamus, giliai analizuojantis informacijos rinkimo variklis, kuris šiuo metu stipriai lenkia net Google ir OpenAI Deep Research.
Ką galima daryti su Exa Websets?
Atlikti sudėtingas, tikslias užklausas (pvz., „Top 50 JAV AI startuolių CEO pagal rinkos vertę“).
Nuskaityti ir analizuoti virš 1000 tinklalapių vienu metu.
Gauti rezultatus struktūrizuotose, lengvai suprantamose lentelėse.
Išvengti nereikalingų duomenų ir gauti aukštos kokybės paieškos informaciją.
Norint naudotis reikia registruotis prie websets.exa.ai ir pateikti paraišką bandomajai prieigai. Tada įvesti sudėtingą užklausą natūralia kalba, sulaukti, kol sistema peržiūrės tūkstančius šaltinių ir peržiūrėti pateiktą lentelę su rezultatais.
Jei ieškai ne šiaip atsakymo iš Google, o visapusiško, patikrinto įrankio – verta išmėginti Websets.
POŽIŪRIS
🧠Kaip apversti gyvenimą aukštyn kojom per 30 d.?
Sakoma, kad naujam įpročiui suformuoti gali užtekti 18 dienų. O ką tada galima nuveikti per visas 30 dienų?
Radau sąrašą gyvenimą keičiančių dalykų, kuriuos galima nuveikti per 30 dienų. Vieni jų yra lengviau įgyvendinami, pavyzdžiui:
Reguliariai kilnok svorius, bėgiok ir sveikai maitinkis, kad pastebimai patobulintum savo kūno linijas,
Išmok bet kurią kalbą iki pradinio lygio,
Išmok padaryti atbulinį salto,
Sukurk veikiančią internetinę programėlę net neturėdamas programavimo patirties (čia tau padės tokie AI įrankiai, kaip Create, v0 ar tie patys ChatGPT bei Claude),
Visiškai pakeisk savo namų estetiką.
Tuo tarpu kiti yra kiek sunkiau įgyvendinami arba reikalauja dabartinio gyvenimo pokyčių:
Gauk keistą darbą arba savanoriauk kažkur labai atokiai (Aliaskoje, Antarktidoje ir pan.),
Atidaryk savo kavinę,
Uždirbk 5–20 % daugiau pinigų (paprašyk algos pakėlimo, keisk darbą arba imkis papildomo darbo),
Įgyk licenciją pilotuoti nedidelį lėktuvą,
Susipažink su 50 naujų žmonių.
Nors vieni jų yra paprasčiau įveikiami nei kiti, visiems reikia nuoseklaus tikslo laikymosi. Štai, ką draugas ChatGPT pataria, kaip lengviau laikytis užsibrėžtų tikslų (parinkau geriausius patarimus):
Išskaidyk tikslą į mažus žingsnius (kavinės, visgi, neatidarysi spragtelėjus pirštais),
Įtrauk tikslo siekimą į rutiną – daryk žingsnius kiekvieną dieną tuo pačiu metu, nusistatyk priminimus,
Būk pasiruošęs ir nesėkmingoms dienoms, nesigraužk, jei vieną dieną ir nepasportuosi,
Automatizuok arba supaprastink veiksmus, pavyzdžiui, naudok šablonus, jei mokaisi, automatizuok priminimus arba savo el. kalendorių.
Naudok 2 min. taisyklę – sakyk sau, kad darysi tai tik 2 minutes. Svarbu pradėti, o po to natūraliai norėsis tęsti.
O kaip tu gali pakeisti savo gyvenimą per 30 dienų?
MEME
Kuo mažiau būti apgautiems linkėdamas,
Antanas Bernatonis
Ačiū, labai įdomiai susiskaitė! Radau temų, kur norisi toliau "googlinti": vertikalūs DI agentai sužadino smalsumą!