🤓 #43 Atėmus gali gauti daugiau. 3-1=5
11 AI įrankių. Klausimai, kurie skatins geresnes idėjas. Skausmingos meilės grožis. Ir dar daugiau
“Šok, lyg niekas nematytų.
Mylėk, lyg niekada negalėtum būti įskaudintas.
Dainuok, lyg niekas negirdėtų,
Ir gyvenk, lyg žemė būtų dangus “
― William W. Purkey
🗞 Šiandienos naujienlaiškyje:
🥀In memoriam. Alma Adamkienė
11 dirbtinio intelekto įrankių
📍 Vienas iš būdų mintyse atverti naujas teritorijas ir išlaisvinti kūrybinį mąstymą
🧮 Sprendimai per atimtį VIA NEGATIVA
TIKRA
🥀In memoriam. Alma Adamkienė
Nežinau, kaip Jūs, bet tikriausiai dauguma prisiminsime Almą Adamkienę, kaip asmenybę, kuri mylėjo Lietuvą ir kurią mylėjo visa Lietuva.
Ji buvo neabejotina šviesos nešėja. Ypač dėl savo pagalbos tiems, kuriems jos labiausiai reikėjo (apleistiems vaikams, vienišiems senjorams).
Ne vienai kartai Alma Adamkienė buvo ne tik moralinis autoritetas, bet ir kelrodis. Gerumo, ramybės, elegancijos. Pavyzdys gebėjimo būti atrama, geriausiu draugu ir skydu savo gyvenimo žmogui.
Graži Almos ir Valdo Adamkų pora visada buvo kartu. Nepasiekiamas, beveik romantinis pavyzdys, į kurį atsitrenkdavo smulkios vietinės rietenos ir kasdienis purvas ar pavydas. Niekas neįvertino, kiek daug Alma pakeitė ir sužmogino viešąjį politinį gyvenimą.
Paprastai nepaprastos asmenybės istorija, kurios linkiu nepamiršti. Ilsėkitės ramybėje, Alma.
💡GenZ Įdomybės:
🎬Ką žiūrėti: Misery is Wasted on the Miserable – skausmas kartais pažadina žmones. Liūdesys priverčia širdį suglebti ir leidžia mums atsiverti supančiam emociniam gyliui. Trumpas video parodo grožį, slypintį liūdesio melancholijoje, kad meilė nėra apsikabinimai, juokas ir bučiniai. Kartais meilė yra sielvarto krioklys, kurį jauti, kai atsiskiri nuo žmogaus, kuriuo taip rūpiniesi.
🔎Įdomybės: Kitas didelis dalykas 2023 m. bus…? Technologijų mąstytojai vertina ateinančius metus, pasitikrinam, kas jau atspėta ir kas laukia.
👨🚀AI: AI tendencijos, kurias verta stebėti. Tai apima AI poveikį programavimui, vaizdo įrašų kūrimui, gyvosios gamtos mokslams ir statybai.
🏛 Istorija: 1920-aisiais moteris neveikiančio parako malūno vietoje įrengė sodą, tačiau po jos mirties 1958 m. jis buvo apleistas. Pasidairyk į žavingus ir gražius griuvėsių griuvėsius.
Pasiūlymas: Galbūt įmonė nori gauti 10x geresnius rezultatus su ChatGPT? Arba pritaikyti kitus AI įrankius procesuose? Užpildyk šią formą ir pasikalbėkime:)
ŽVILGSNIS
🔥Ekstremalūs smegenų šturmo klausimai, naujų idėjų skatinimui
Žinom, kad „jokia idėja yra bloga idėja“, bet brainstorming’as kartais nenuveda iki super duper gerų idėjų ir dažnai būna nesėkmingas. Vienas iš būdų mintyse atverti naujas teritorijas ir išlaisvinti kūrybinį mąstymą – užduoti beprotiškus klausimus.
„Jei būtum priverstas kainas padidinti 10 kartų, ką turėtum padaryti, kad šį poelgį pateisintum prieš kitus? Jei visi turimi klientai išnyktų ir tektų prikelti prekės ženklą nuo nulio, ką darytum? Jei didžiausias konkurentas nukopijuotų viską ką darai ir turi, kaip vis tiek laimėtum prieš jį?“
Jei būtum priverstas kainas padidinti 10 kartų, ką turėtum padaryti, kad šį poelgį pateisintum prieš kitus?
Jei visi turimi klientai išnyktų ir tektų prikelti prekės ženklą nuo nulio, ką darytum?
Jei didžiausias konkurentas nukopijuotų viską ką darai ir turi, kaip vis tiek laimėtum prieš jį?
Ką būtų smagiausia kurti ar daryti?
Jei nebebūtų leidžiama turėti svetainės, kaip vis tiek plėstum savo verslą?
Ar galėtum aktyviai auginti veiklą iš lūpų į lūpas?
Ar Tavo kuriamas produktas/paslauga skatina žmones aktyviai apie tai kalbėti?
O kas, jei įgyvendintum savo intravertiškiausių kolegų svajones: daugiau nebebūtų komandos susitikimų?
Jeigu tektų priimti naujus darbuotojus be susitikimų?
Šie ir kiti įdomūs klausimai bei patarimai – šiame straipsnyje. Paskaičius tikrai galvelė pakais nuo klausimų gausos ir minčių srauto 😅
P.S. Legendinis muzikos prodiuseris Brianas Eno kartais muzikantams sukeldavo naujų idėjų, apribodamas juos kurti ir naudotis tik puse studijos. Turėdami tik pusę instrumentų muzikantai buvo priversti diegti naujoves. Tad nebijok savęs ar kitų pastatyti į nepatogią situaciją. Tai skatina kūrybiškumą!
AI Įrankiai
🛠AI įrankiai verti dėmesio:
🙋🏼♂️Personified – Kurk ChatGPT su savo įmonės duomenimis.
🎨Blend – Gražūs produktų dizainai per kelias minutes su AI.
💡Mind-video.com – Mintis į video su Stable Diffusion.
🎞Dora.run – dizainas 3D ir animuotų tinklapių su no-code.
📃GPTEA – Gera vieta pasidairyti po trend’inančius ChatGPT promptus (užklausas).
🧑💻ODIN AI – AI asistentas padėsiantis su darbais.
👀Dream3D – Lengvai kurk ir renderink 3D scenas.
🚙RoamAround.app – asmeninis kelionių planuotojas.
🔎Branition.com/Business-Name-Generator – Vienas geresnių matytų produktų pavadinimų generatorių.
📹Thumbnailmaker.art – Greitai kuria patrauklius youtube video.
📂Plus (AI Market Research Reports) – nemokamai kuria marketingo research raport’us.
POŽIŪRIS
🤓3-1=5
Esame įpratę galvoti, kad į priekį einame kažką pridėdami.
Priedas – kaip kiauliukas, kuris niekada nepasisotina.
Dar, dar, dar,– kriuksi viduje.
Mes, klausydami kriuksėjimo, taip ir judam vis kažką pridėdami.
Įmonėse – amžinasis progresas. Naujos galimybės. Nauji fjūčiursai(features). Reikia reikia. Kriuksi klientai, kiekvienam klientui po fjūčiursą padarom. Vienas fjūčiursas dar nepadarytas, bet focus grupė pasakė, kad nori kito, darom kitą, nes nauja banga atėjo.
Dar kito fjūčiurso niekam nereikia, bet konkurentai turi, dedam irgi. Įsidedam Linkedine postą, kokie mes faini su savo fjūčiursais, smagiai picas pektadienį suvalgėm ir gazuojam toliau. VAKARĖLIS ĮMONĖS, pri*iskime iš fjūčiursų uždirbtų pinigų.
Sustainability? Etiniai klausimai? Vertybės? Jo ten raportą kažkokį padarėm, niekas neskaitė, bet mes atsakinga įmonė. Atsakingus fjūčiursus darom.
Jei nebesuprantam patys, ką darom, geriausias sprendimas pasisamdyt daugiau žmonių ir daryt daugiau dar produktų ir fjūčiursų. SUBSKRIBŠIONUS DABAR DAROM. Augimas juk, ads’ų paleisim, kad durnų klausimų nebekiltų. PICOS!
Pas mus pačius – nauji drabužiai. Daugiau drabužių. Daugiau špakliaus, daugiau lūpų – daugiau grožio. Nauja mašina. Geresnė mašina. Kelios mašinos. Karjeraaa – daugiau dirbt, daugiau uždirbt reikia. „Man gyvenime čia darbas šiuo metu prioritetas.”
Nauja reklama: „Reikia man produkto šito wow labai”. Čia matyt kažkoks fjūčiursas šito aps’o, kuris labai padės daugiau optimizuot save, nors atsidarysiu du kartus ir pamiršiu subskribšioną.
Nusikriuksėję ir nebesuprasdami, kodėl viduj tuščia, pradedam daugiau laimės ieškot mažose tabletėse. VAKARĖLIS, LAISVĖ, LENGVAS DOPAMINAS MAŽUTE.
Hiperbolizuoju, išpučiu, bet kažkoks skonis kiauliuko vistiek yra.
VIA NEGATIVA arba sprendimas per atimtį.
Tai buvo Steve Jobs mėgstama metodika, kai kažką iš kiauliuko atimant, gauni daugiau.
Kai grįžo į „Apple”, prieš kuriant naujus produktus, jis pirma uždarė dešimtis turėtų padalinių, fokusuodamas komandą į tai, ką jie daro geriausiai. Jis netgi pradėjo šalinti, atrodo, esminius fjūčiursus iš pačių telefonų (Pvz. pašalino klaviatūras iš iphonų).
Sprendimas per atimtį gali gąsdintį, nes privers atsitraukti nuo to, kas įprasta net suprantat, kad tai atsineš daug naudų.
Toksiškų žmonių pašalinimas iš gyvenimo leis atsikratyti dramos ir jaustis ramiau.
Vakarėlio praleidimas leis blaivia galva skirti laiko sau.
Mažiau socialinių tinklų duos daugiau laisvo laiko šeimai ar pomėgiams.
Paprastesnis garderobas lems mažiau spaudimo renkantis aprangą.
Ir t.t.
Per Via Negativa mes suvokiame, kad neturime priklausyti nuo nuolatinio kriuksėjimo. Perteklinių dalykų, norų ir įsipareigojimų atėmimas duos erdvės išgirsti save.
3-1=5.
MEME
Stilių pademonstruoti akinių dienos proga kviesdamas,
Antanas