✍️#18 Beprotiškų Tikslų Sąrašas
Įrankis, kuris padės įgyvendinti naujų metų rezoliucijas ir leis turėti daaaug daugiau nuotykių ateinančiais metais
Tarpušventis - be galo nuostabus laikas. Visi tvarkingai apsimeta, kad dirba. Valgo silkių, pyragų ir mėsos likučius. Lekia leisti laiko su bičiuliais.
Tuo pačiu, instagramas pradeda mirgėti nuo gražių nuotraukų ir tekstų, kuriuose vėl girdime naujųjų metų rezoliucijas, galim žvilgtelt į kitų svajones bei tikslus.
Žvelgiama į jas viltingai:
Šiemet jau bus kitaip.
Šiemet jau pavarysiu ir laikysiuos.
Visi žinome, kas nutinka realybėje.
Pradžioje įkvėpiantis didelių tikslų rinkinukas duoda pirminę motyvaciją ir judėjimą, bet vėliau eigoje pavargsti, nukeli kitai dienai ir žiūrėk - jau atkeliauja kitas tarpušventis.
Šiemet noriu pasiūlyti alternatyvą naujų metų rezoliucijoms - beprotiškų tikslų sąrašą. Jis padės formuoti šių metų tikslus taip, kad pažiūrėjęs po metų galėtum pats savimi didžiuotis, palinguoti galvą ir sakyti:
,,Na, čia tai metai buvo!”
🔥Beprotiškų tikslų sąrašas
Beprotiškų tikslų sąrašas - tai sąrašas, kuriame vietoje kelių didelių ir nelabai pasiekiamų svajonių (kaip paprastam svajonių sąraše, arba ,,bucket list'e”) dėmesys yra skiriamas užduotims, kurias tu gali pradėti daryti šiandien tam, kad palaipsniui pasiektum savo tikslą.
Beprotiškų tikslų sąrašas nereiškia, jog jame esantys tikslai yra beprotiški. Greičiau priešingai - jie yra paprastesni, pamatuojami ir įvykdomi palaipsniui, bet beprotiška yra tai, jog įgyvendinant juos žingsnis po žingsnio ir pažvelgus atgal tu tikrai matai, kad pasiekei apčiuopamų ir džiuginančių rezultatų, kurie svarbūs Tau!
Yra keli pagrindiniai aspektai, kuo beprotiškų tikslų sąrašas skiriasi nuo įprasto tikslų sąrašo.
Svajonių sąraše punktai dažniausiai išlieka daugiau mažiau vienodi kasmet ir pildosi labai iš lėto, tuo tarpu beprotiškų tikslų sąrašas nuolatos kinta, pildosi ir formuojasi kartu su tavimi.
Svajonių sąraše dėmesį skiriame ateičiai, o sudarinėjant beprotiškų tikslų sąrašą, galvoti reiktų apie dabartį ir konkrečius žingsnius, kuriuos gali padaryti šiandien.
Svajonių sąraše pildome abstrakčius norus, kai beprotiškų tikslų sąraše išsikeliam aiškus ir rezultatą turinčius siekius.
🎬Kaip sukurti savo beprotiškų tikslų sąrašą?
Pirmą kartą apie beprotiškų tikslų sąrašą perskaičiau Debesylos tinklaraštyje dar 2015 metais. Autorius Danielius Goriuniovas labai gražiai išskyrė kelis pagrindinius žingsnius norint sukurti savo sąrašą.
1. Muzika
Muzika turi galią sukurti norimas nuotaikas ar atmosferą, tad tinkamas muzikinio takelio pasirinkimas gali tapti puikiu pagalbininku įsijaučiant į savo beprotiškus tikslus.
Naudok bet ką, kas tau artima ar įkvėpia. O jei nesugalvoji - tiesiog pasileisk epinės muzikos takelį ;)
2. Rašymo vieta
Tai gali būti užrašai, planšetė ar kompiuteris. Geriausia kažkas ilgalaikio bei patogiai redaguojamo, juk sąrašą nuolatos pildysi, atsiras naujos kategorijos ir, žinoma, saldus išpildytų tikslų išbraukimas.
Gali naudoti šį Notion šabloną pagal Joel Runyon.
3. Semkis įkvėpimo iš kitų
Pradėjus sudarinėti sąrašą kažkuriuo metu gali pasidaryti sunku: kaip čia viskas turi atrodyti? Kokių gi tikslų norėčiau?
Šioje vietoje nebijok vogti svetimų svanonių ir jomis pripildyti savo skirtingas svajonių kategorijas. Eik pažvelgti į Joel Runyon, Jase Rodley, Thomas Frank ar Danieliaus beprotiškų tikslų sąrašus ir naudok jų idėjas ruošdamas saviškį!
Jei nori detalesnių patarimų, kaip pradėti ruošti savo beprotiškų tikslų sąrašą, gali nukeliauti pažvelgti į Debesylos straipsnį ;).
4. Dalinkis!
Vienam gali būti sunku, bet jei kartu pakviesi prisijungti ir kitus ar bent jau informuosi apie savo tikslus - atsiradęs įsipareigojimas padės nugalėti tinginuką.
🌝Kas toliau?
Beprotiškų tikslų sąrašą pradėjau naudoti prieš 7 ar 8 metus ir jis tapo vienu stipriausių įrankių, padedančiu sekti ir modeliuoti savo gyvenimą, gyventi nuotykiuose ir daug drąsiau priimti gąsdinančius sprendimus. O būtent šie sprendimai ir virsta į nuostabiausius prisiminimus.
Tu - augi kartu su savo beprotiškų tikslų sąrašu.
Tad nieko nelauk - eik, pradėk jį pildyti ir į naujus metus įženk, kaip į naują nuotykį, kurio tikslus nieko nelaukdamas galėsi pradėti įgyvendinti!
Drąsios apsisprendimų dienos linkėdamas,
Antanas
Antanai, o kada Tu dirbi? Vis instagramą pasižiūri - daug laisvalaikio, bet darbuotis praktiškai nesimato kada. Kaip derini, atskiri ir randi tą work-life balance?