#008 Kiek yra gana?
Stebuklingas pinigingos laimės taškas ir kada reikia pasakyti "Ne. Užtenka".
Labas!
Turiu stebuklingą receptą.
Receptą, kuris leis tau padvigubinti savo pajamas per ateinančius 18 mėnesių investuojant vos 5 papildomas valandas per savaitę.
Ir tai nėra koks tinklinio marketingo, MLM ar greito uždarbio bullshit!
Įdomu?
Jei tavo atsakymas teigiamas, turiu dar vieną pasiūlymą: patrigubinti savo pajamas per 18 ateinančių mėnesių investuojant papildomas 10 valandų! Įdomu?
O jei siūlyčiau keturgubinti už 15 valandų? Penkiagubinti už 20 valandų? Šešiagubinti už 25 valandas?
Kuriame neištariamame "x-gubintiniame" skaičiuje sakytum:
- Ne! Užtenka.
Iš visos šitos įžanginės litanijos (tikriausiai jau supratai, kad jokio recepto neturiu), kyla klausimas:
Kiek yra gana?
Kiekvienas mūsų turime savo norus, svajones, įsipareigojimus, bei būtiniausius aksesuarus (pvz. naujas Iphone arba tie batai, kur su nuolaida), be kurių kasdienybė tiesiog nebūtų spalvota. Papildomi pinigai tikrai nepakenktų ir leistų laisviau viską planuotis. O be to, jie visgi gali nupirkti laimę, bet tik iki tam tikro taško. Vėliau, jie daugiau laimės nebesuteiks, o kartais net priešingai!
Žiūrint iš akademinės pusės, tas taškas gali būti labai skirtingas. Vieni šaltiniai teigia, kad tai $70 000 per metus (Amerikėje), kiti jog $40 000, o kai kurie gali teigti, jog tai yra $53 215 ir 16 centų.
Nepaisant to, ką rodo šaltiniai, šis taškas yra labai asmeniškas. Todėl labai verta kiekvienam, išsigryninus savo vertybes bei tikslus, atsakyti į paprastai nepaprastą klausimą:
O kiek reikia man?
Kiek valandų per savaitę nori dirbti? Kada nori išeiti į pensiją? Kokios tavo dabartinės privalomos išlaidos? Ar nori turėti vaikų? Kiek? Kur nori juos auginti? Į kokį universitetą leisti? Kaip dažnai ir kur atostogauti?
Atsakius į tokius klausimus galima susidaryti jau apkalbėtas TDI (tikslines dienos įplaukas) ir TMI (tikslines mėnesines įplaukas) ir viskas, gyvenimas paprastesnis, važiuojam prie jūros!
BET.
Galiausiai, esame žmonės ir tikrai godulys kartais nori pakutenti pilvą. Kadangi keičiamės mes, suprantama, jog keisis ir poreikiai. Tad "gana" reikšmė taip pat gali būti atrandama vėl ir vėl.
Visiškai normalu ir sveikintina yra norėti daugiau.
Tik kitą kartą, kai pagausi save norint daugiau, prieš tai pasitikrink, koks to noro pagrindas.
Ar jis koreliuoja su Tavo vertybėmis, tikslais ir siektinu gyvenimo būdu?
Ar tai tiesiog NORIU DAUGIAUUUUU oželis, rėkiantis ir nežinantis, kada reikėtų sustoti?
Laimingos vynuoginių ledų dienos linkėdamas,
Antanas